Składamy Mystery Flower od Wood Trick!

Mystery Flower - Tajemniczy Kwiat
Mystery Flower Tajemniczy Kwiat

Zobacz film, w którym prezentujemy nasz warsztat montażowy. Dysponujemy tylko nożykiem, zdolnościami manualnymi oraz siłą własnych rąk – tyle wystarczy, aby złożyć przepiękne drewniane puzzle w formie szkatułki na biżuterię. Wycięte laserowo z grubych płyt ekologicznej sklejki zachwycają wysoką jakością i wiernym odwzorowaniem detali. Przekonaj się, jakie cuda można stworzyć z puzzli 3D!

Mystery Flower – co znajdziesz w zestawie?

Podstawowym elementem zestawu Mystery Flower są 6-milimetrowe arkusze drewna, z których odseparowuje się poszczególne części. W pudełku znajdziesz także woreczek strunowy z dużą liczbą wykałaczek, które będziesz umieszczać w małych otworach oraz przycinać na żądaną długość. Producent dołożył również papier ścierny do usuwania mostków oraz wosk. Mostki rzadko kiedy wymagają szlifowania. Wosk zmniejsza natomiast współczynnik tarcia drewno-drewno dla części, które pracują ze sobą i są odpowiedzialne za ruch mechaniczny. Dla wprowadzenia oporów w ruchu poszczególnych części używa się gumek recepturek, które także są umieszczone w pudełku.

Elementy montażowe w zestawie Mystery Flower

W opakowaniu znajdziesz również komponenty mechaniczne, takie jak: śrubki, nakrętki oraz mały śrubokręcik do przykręcenia mechanizmu szkatułki do drewnianej części pudełka. Mechanizm posiada prosty drucik, który uformujesz za pomocą przyrządu montażowego, tak aby możliwa była jego współpraca z elementami ruchomymi szkatułki. Przyrząd montażowy z łatwością złożysz sam. Wszelkie informacje dotyczące montażu znajdziesz w dość obszernej instrukcji z wieloma kolorowymi rzutami izometrycznymi poszczególnych podzespołów. Samo pudełko zachwyca eleganckim designem. Na szczególną uwagę zasługują sposób organizacji i rozmieszczenia poszczególnych arkuszy, mechanizmu pozytywki, wykałaczek, gumek, wosku oraz papieru ściernego.

Część pomocnicza – klucz

W jednym z arkuszy znajdziesz tzw. klucz (key), który ułatwia proces montażu modelu, umożliwiając bezbolesne “wyciskanie” małych i dużych części z arkusza. Klucz posiada własną przedziałkę, dzięki której ustalisz, np. głębokość osadzenia części. Dużym udogodnieniem są dwa prostokątne otwory, dzięki którymi chwycisz obrotowe zamki oraz obrócisz je o 90 stopni. Z pomocą tego sprytnego akcesorium uzyskasz płynny ruch poszczególnych elementów zestawu.

Mystery Flower – wskazówki przed układaniem

Wiesz już, co znajdziesz w zestawie – przejdźmy zatem do kwestii praktycznych. Komplet zawiera aż 278 części. Biorąc pod uwagę stopień skomplikowania, złożenie szkatułki zajmie Ci ok. 7-8 godzin. To bez wątpienia trudny model, którego budowa wymaga sporych zdolności manualnych i cierpliwości. Sam proces składania jest fascynujący, o czym przekonasz się, oglądając nasz film instruktażowy. Ale to nie wszystko! Otwarciu szkatułki towarzyszy melodia “Dla Elizy”, co sprawia, że szkatułka w jednej chwili zamienia się w pozytywkę. Jeżeli lubisz składać modele, ale jeszcze większą radość sprawia Ci wręczanie podarunków ukochanej, Mystery Flower ucieszy zarówno Ciebie, jak i bliską Ci osobę. Jeżeli szukasz inspiracji prezentowych, koniecznie sprawdź nasze propozycje w sklepie.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda proces składania w praktyce? Obejrzyj poniższy film w całości lub chociaż początek i koniec. 

Szkatułkę Mystery Flower od Wood Trick znajdziesz tutaj w przystępnej cenie.

Nie czekaj! Zapisz się już teraz

Co mówią nasi Klienci
84 opinie